Dobra - Herbata .pl


(wszystko o herbacie)

Jaka wybrać dobrą herbatę?

 

  

Na naszym rynku istnieje wiele rodzajów i odmian herbaty, każdy ma inny gust i każdemu może co innego smakować, ale co należy brać pod uwagę, wybierając herbatę dla siebie. Trzeba zadać sobie kilka pytań.

  • Herbata klasyczna czy aromatyzowana?

Herbaty klasyczne cenione za swoją naturalność, różnorodność smaków, nie do znudzenia. Herbaty aromatyzowane z dodatkiem suszonych kwiatów i owoców., pięknie pachną i mają ciekawe aromaty.

  • Herbata smaczna, czy zdrowotna, lub wspomagająca odchudzanie?

  • Cena oraz nazwa herbaty.

Niestety nazwa nic nie mówi, czasem herbaty o tej samej nazwie smakują zupełnie inaczej, wszystko zależy od plantacji, produkcji, czynników klimatycznych. Cena nie znaczy jakość.

  • Pora dnia spożywania herbaty.

Na śniadanie najlepsze są herbaty czarne tj. Ceylon,  Yunnan Złoty, English Breakfast Darjelling, Panyong,  Keemun, które pomagają zachować właściwą gospodarkę organizmu. Alternatywą dla kawy może być Yerba Mate, czysta czy też smakowa. Pomagające w przebudzeniu, są także herbaty zielone ( np. Sencha, Lung Ching) oraz białe (np. Pai Mu Tan) Po południu i na wieczór dobre są herbaty uspakajające (np. Dobra Noc) czy oolongi i rooibos.